Εκδήλωση για την παγκόσμια ημέρα ψωρίασης 2017

Λαμβάνουμε την τιμή να σας προσκαλέσουμε στην ενημερωτική εκδήλωση για το κοινό και τους επαγγελματίες υγείας, που διοργανώνει η Β’ Πανεπιστημιακή Κλινική Αφροδίσιων και Δερματικών Νόσων με το ιατρείο Ψωρίασης της, σε συνεργασία με την Διεύθυνση Νοσηλευτικής και Ιατρικής Υπηρεσίας του ΠΓΝ «ΑΤΤΙΚΟΝ», στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Ψωρίασης, την Τρίτη 28 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 9:00-14:00 , στο Νοσοκομείο μας.

psoriasi

Στόχος της εκδήλωσης μας είναι η ενημέρωση του κοινού, των ασθενών και των συλλόγων τους, καθώς και των επαγγελματιών υγείας για την αναγκαιότητα της συστηματικής και σφαιρικής προσέγγισης των ατόμων με ψωρίαση και η ανάδειξη της χρησιμότητας της συνεργασίας των ιατρικών ειδικοτήτων.

Η εκδήλωση μας θα περιλαμβάνει:

• Ενημέρωση κοινού και συμβουλευτική από εξιδεικευμένους επαγγελματίες υγείας, στο χώρο υποδοχής του Νοσοκομείου μας 9:00-12:00

• Δωρεάν εξέταση ασθενών στο ιατρείο Ψωρίασης 9:00-12:00

• Επιστημονικό πρόγραμμα με τη συμμετοχή Ρευματολόγων, Διαβητολόγων, Καρδιολόγων, Ψυχιάτρων, Νοσηλευτών, που συνεργάζονται στο ιατρείο Ψωρίασης, στο Κεντρικό Αμφιθέατρο 12:00-14:00

Ευελπιστούμε ότι με τη συμμετοχή όλων, θα καταφέρουμε να ευαισθητοποιήσουμε το κοινό, να ξεδιαλύνουμε τους μύθους και να συμβάλλουμε σε μια καλύτερη ποιότητα ζωής για τους ασθενείς και τις οικογένειές τους.

Θα ήταν μεγάλη μας χαρά να ανταποκριθείτε στην πρόσκληση και να τιμήσετε με την παρουσία σας την εκδήλωση μας.Πρόγραμμα εκδήλωσης.

Με εκτίμηση,

Ευαγγελία Παπαδαυίδ